Legendarna grupa rockowa - brytyjski zespół Queen, wystąpi 7 lipca we Wrocławiu na Stadionie Miejskim. Koncert, z udziałem amerykańskiego wokalisty Adama Lamberta, odbędzie się w ramach nowego festiwalu - Rock in Wroclaw.

Jutro mija 20. rocznica legendarnego koncertu ku czci Freddiego Mercury. Z tej okazji w serwisie internetowym RMFon można zobaczyć całość tego muzycznego wydarzenia, które 20 kwietnia 1992 roku odbyło się na stadionie Wembley w Londynie. Na scenie spotkali się wówczas wielcy artyści, w tym... czytaj więcej

Organizatorzy wrocławskiego koncertu spodziewają się, że brytyjska grupa w stolicy Dolnego Śląska zaprezentuje "prawdziwe show", w którym znanym przebojom będzie towarzyszyć bogata oprawa multimedialna. Występ Queen poprzedzi koncert polskiego zespołu IRA.

Przed przyjazdem do Wrocławia, zespół Queen zagra 3 lipca w Moskwie. Po koncercie w stolicy Dolnego Śląska wystąpi zaś w Londynie. W Polsce grupa zagości w ramach nowego festiwalu muzycznego - Rock in Wroclaw. Ma to być impreza cykliczna, na której występować będą zarówno gwiazdy światowej muzyki, jak i popularne zespoły polskiej sceny muzycznej.

Zespół legenda

Queen został założony w 1970 r. przez Briana Maya, Rogera Taylora i charyzmatycznego wokalistę Freddiego Mercury'ego. W repertuarze zespołu znajdują się m.in. tak wielkie przeboje jak "Bohemian Rhapsody", We Will Rock you", "We Are The Champions", "I Want To Break Free" i "Radio Ga Ga". Zespół ma na swoim koncie 15 albumów studyjnych i 5 koncertowych. Ilość sprzedanych płyt grupy szacuje się na 300 milionów.

W 2007 r. Queen został wybrany przez słuchaczy BBC Radio 2 najlepszą brytyjską grupą wszech czasów. Od śmierci lidera zespołu - Freddiego Mercury'ego w 1991 r., pozostali członkowie grupy - Brian May i Roger Tylor - kontynuują koncerty samodzielnie lub z zaproszonymi wokalistami.