Jutro mija 20. rocznica legendarnego koncertu ku czci Freddiego Mercury. Z tej okazji w serwisie internetowym RMFon można zobaczyć całość tego muzycznego wydarzenia, które 20 kwietnia 1992 roku odbyło się na stadionie Wembley w Londynie. Na scenie spotkali się wówczas wielcy artyści, w tym członkowie zespołu Queen. Ten niezwykły koncert podziwiało wtedy na żywo 72 tysiące osób.

David Bowie, Annie Lenox, Seal, George Michael i Elton John - to tylko niektóre gwiazdy, które wystąpiły w przedsięwzięciu "Concert For Life", oddającym hołd jednemu z najwspanialszych artystów wszech czasów. Oprócz rekordowej widowni, to bezprecedensowe wydarzenie mogło śledzić około dwóch miliardów osób za pośrednictwem telewizji i radia.

Freddie Mercury, wokalista zespołu Queen zmarł w listopadzie 1991 roku w wyniku powikłań wywołanych przez AIDS. Odszedł artysta o ogromnej charyzmie i niekwestionowanym autorytecie. Prywatnie cichy i nieśmiały, na scenie zmieniał się w prawdziwego showmana. Pomysł, by jego pamięć uczcić okolicznościowym koncertem wydawał się wtedy naturalnym rozwiązaniem.

Po raz pierwszy o pomyśle zorganizowania muzycznego show członkowie zespołu Queen poinformowali dwa miesiące wcześniej - podczas gali rozdania Brit Awards. Na miejsce muzycznego występu wybrano stadion Wembley, na którym w 1986 roku formacja zagrała prawdopodobnie swój najlepszy koncert w karierze.

Gdy 72 tysiące biletów na "Concert for Life" trafiło do sprzedaży, do kas ustawiły się długie kolejki. Wejściówki rozeszły się w niecałe trzy godziny. Stało się tak, pomimo że nie ogłoszono jeszcze wówczas nazwiska żadnej gwiazdy, która wystąpi z zespołem na scenie. Koncert, który zorganizowano z wielką pompą, trwał ponad 4 godziny i był transmitowany w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce.

W rocznicę tego wydarzenia można obejrzeć cały koncert. Zobaczcie to na RMFon.pl. Zapraszamy!

Zachęcamy Was także to słuchania stacji RMF Queen na RMFON.pl.