"Prawdziwe życie aniołów" Artura Więcka "Barona" to jeden z obrazów, które zostaną zaprezentowane w ramach pokazów specjalnych na rozpoczynającym się dziś Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Film jest inspirowany historią Krzysztofa Globisza, który zagrał też w nim główną rolę. Dziś zaprezentowany został oficjalny zwiastun.

W lipcu 2014 r. Krzysztof Globisz, podczas nagrywania "Martwych dusz" Gogola w radiowej Dwójce, przeszedł udar mózgu, w którego wyniku doznał częściowego paraliżu, a także afazji, czyli utraty zdolności mowy. W wyniku rehabilitacji jego stan zdrowia zaczął się poprawiać na tyle, że mógł wrócić do pracy na scenie i przed kamerą. To właśnie ten epizod z jego życia był inspiracją dla twórców "Prawdziwego życia aniołów". 

Adam jest u szczytu sławy. Scena to jego życie i często wybiera aktorstwo, zaniedbując relacje z najbliższymi. Kiedyś wcielił się w grzesznego, ale szlachetnego anioła. Teraz potrzebna jest mu jego pomoc. Adam ma poważny udar. Lekarze ratują mu życie, ale nie dają szans na powrót do pełnego zdrowia. Adam musi nauczyć się wszystkiego od podstaw, gdyż choroba odbiera mu słowa i sprawność ciała. Rozpoczyna się walka o spełnienie obietnicy, że znów stanie na scenie - tak wygląda zarys fabuły filmu. 

W obsadzie "Prawdziwego życia aniołów" oprócz Krzysztofa Globisza są m.in. Kinga Preis, Jerzy Trela, Michał Majnicz, Anna Dymna i Jan Frycz. Za zdjęcia odpowiada Adam Sikora. Prace na planie zakończono w listopadzie 2020 r. Na razie nie wiadomo, kiedy obraz trafi do kin.

Krzysztof Globisz wystąpił wcześniej w dwóch filmach Artura Więcka "Barona" jako anioł Giordano. Chodzi o popularne obrazy "Anioł w Krakowie" i "Zakochany anioł".