W najbliższym tygodniu poznamy laureatów nagród MocArty RMF Classic. Wśród nominowanych są Łukasz Palkowski, Jacek Dukaj i Adam Zagajewski. W czwartek 15 marca do kin wejdzie "Pitbull. Ostatni pies" w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Od soboty w Warszawie trwać będą targi książek dla najmłodszych czytelników.

MocArty RMF Classic

To już ósma edycja MocArtów RMF Classic. Słuchacze stacji wybrali spośród nominowanych swoich faworytów w czterech kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą. Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Łukasz Palkowski, Jacek Dukaj, Adam Zagajewski, Joanna Sułkowska i Szymon Nehring. Wyniki głosowania poznamy podczas uroczystej Gali MocArtów RMF Classic, która odbędzie się w poniedziałek 12 marca w Warszawie.

Lista nominowanych:


Człowiek Roku 2017

Łukasz Palkowski - reżyser filmu "Najlepszy" i Jerzy Górski - jego bohater.

Jacek Dukaj

Adam Zagajewski

Joanna Sułkowska

Szymon Nehring

 

Wydarzenie Roku 2017

25 jubileuszowa edycja WOŚP

Obchody jubileuszu 700-lecia Lublina

Sukces filmu "Twój Vincent"

Wystawa "Wyspiański" w Muzeum Narodowym w Krakowie

Ostatni koncert Ennio Morricone w Polsce

 

Muzyka Filmowa Roku 2017

Alexandre Desplat - Kształt wody, Decca Records, 2017 r.

Antoni Komasa-Łazarkiewicz - Pokot, 2017 r.

Daniel Pemberton - Król Artur, Sony Music, 2017 r.

Max Richter - Taboo, Studio Richter/Deutsche Grammophon, 2017 r.

Łukasz Targosz - Magiczna Zima Muminków, 2017 r.

Hans Zimmer/Benjamin Wallfisch - Dunkierka, Sony Music, 2017 r.

 

Rzecz z Klasą 2017

Seria "Biografie" wydawnictwa Czarne

Aplikacja ONSTAGE

Zegarek "Kościuszko"

Robot "Staszek"

Projekt architektoniczny gmachu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku


Nowy "Pitbull". Tym razem Pasikowskiego

"Pitbull. Ostatni pies" do kin wejdzie w czwartek 15 marca. To film w reżyserii Władysława Pasikowskiego, twórcy "Jacka Stronga" i kultowych "Psów". W rolach głównych zobaczymy "starą gwardię" bohaterów czyli Marcina Dorocińskiego jako oficera Despero, Krzysztofa Stroińskiego jako Metyla oraz Rafała Mohra czyli Nielata, teraz nazywanego Quantico. 

Obsadę najnowszego "Pitbulla" dopełniają: Dorota "Doda" Rabczewska, Cezary Pazura, Adam Woronowicz, Krzysztof Kiersznowski, Iza Kuna, Michał Kula, Marian Dziędziel, Zbigniew Zamachowski oraz Jadwiga Jankowska-Cieślak. Gościnnie, w epizodach, na ekranie pojawią się wokalistka Katarzyna Nosowska oraz bokserzy Artur Szpilka i Dereck Chisora.


Targi Książki Dziecięcej

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 17 i 18 marca zamienią Arkady Kubickiego w Warszawie w krainę z bajki. Targom będzie towarzyszyło rozwiązanie konkursu na najlepsze książki dziecięce ubiegłego roku. Wstęp  jest wolny. 

Rodzice podczas Targów będą mogli uzupełnić biblioteczki swoich dzieci o nowe pozycje, niezwykłe zabawki z drewna czy autorskie przytulanki, a dzieci, już od 2+ będą mogły brać udział w niezwykłych warsztatach literackich, plastycznych, psychoedukacyjnych czy teatralnych. Będą mogły wejść do krain ulubionych bohaterów, zostać wydawcą książek albo królem piratów. 

Podczas spotkań autorskich niezwykle popularni i uwielbiani przez dzieci i rodziców twórcy literatury dla najmłodszych opowiedzą o kulisach swojej pracy - wśród nich będzie m.in. Andrzej Maleszka - twórca niezwykłej serii "Magiczne drzewo". Anna Dziewit-Meller w rozmowie z Marcinem Mellerem opowie o książce "Damy, dziewuchy, dziewczyny". Michał Rusinek będzie mówił o przeklinaniu i przekręcaniu według dzieci. Z kolei Szymon Radzimierski zaprezentuje nową książkę, która zabierze publiczność do Etiopii.