W jednym z warszawskich klubów nocnych pracowała w środę ekipa filmu "Pitbull. Ostatni pies". Kręcono scenę gangsterskiej strzelaniny. Na planie pojawili się m.in Adam Woronowicz, Dorota "Doda" Rabczewska i Cezary Pazura. Nowego "Pitbulla" reżyseruje Władysław Pasikowski.

Moja postać ma na imię Mira i jest z pozoru normalną dziewczyną. Nie daje sobie dmuchać w kaszę i zaskarbia sobie tym samym uczucie najbardziej brutalnego gangstera w mieście.  Łączy ich szczere, ogniste uczucie - powiedziała RMF FM Doda. I kiedy jej ukochany umiera jej na rękach ona przejmuje cały gangsterski interes. I ku zdziwieniu niektórych działa zupełnie inaczej niż on. Jest jeszcze większą psychopatką - podkreśla Dorota Rabczewska.

Braci gangsterów grają Adam Woronowicz (Junior) i Cezary Pazura (Gawron). Nigdy wcześniej nie pracowałem w Władkiem Pasikowskim, on jest fantastycznie przygotowany, skupiony, wie, czego chce - opowiada Adam Woronowicz. Scenariusz ma świetne, miejscami mocne, dialogi (...) Patryk Vega, który nakręcił pierwszego serialowego "Pitbulla" stworzył markę. I mam świadomość, że nasz film będzie oceniany, porównywany (...) Ale w tej części wracają Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński i Rafał Mohr, to również pomogło mi podjąć decyzję, by zagrać w "Ostatnim Psie - dodaje aktor.

Scenariusz jest świetny i w takim kinie każdy chciałby uczestniczyć
- to już opinia Cezarego Pazury, który w filmie wciela się w postać gangstera Gawrona. Od mojej postaci wszystko się w tym filmie zaczyna i przez nią wszystko się dzieje  - zdradza. 
To jest szerokie kino, kino akcji, kino ze zwrotami akcji - dodaje Cezary Pazura.

Na ekranie Nosowska i Szpilka

W rolach głównych zobaczymy ponownie dawnych bohaterów filmu, czyli Marcina Dorocińskiego jako oficera Despero, Krzysztofa Stroińskiego jako Metyla oraz Rafała Mohra czyli Nielata, teraz nazywanego Quantico. Gościnnie, w epizodach, na ekranie pojawią się wokalistka Katarzyna Nosowska oraz bokser Artur Szpilka.

Kiedy ginie Soczek, partner Majamiego, policjanci z wydziału terroru rozpoczynają dochodzenie. Niestety, w wydziale wiele się zmieniło, były zwolnienia, więc stołeczny komendant ściąga do Warszawy rozproszonych po prowincji, doświadczonych policjantów. W stolicy pojawiają się Despero, Metyl oraz prosto z Waszyngtonu Nielat, zwany obecnie Quantico. Tymczasem w walce o dominację nad miastem, toczonej między gangami z Pruszkowa i Wołomina, pojawia się trzeci, znaczący gracz - Czarna Wdowa.

"Staję na planie "Pitbulla 3" jak przed największym wyzwaniem w życiu. Przyjdzie mi się bowiem zmierzyć nie tylko z gigantycznym sukcesem finansowym poprzednich dwóch części, ale także z legendą i doskonałością serialu sprzed 12 lat. Zostawiony sam sobie pewnie bym się nie podjął, ale szczęśliwie wspierają mnie producent wspomnianych blockbusterów Emil Stępień i gwiazdorzy kultowego serialu: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Rafał Mohr i Jadwiga Jankowska-Cieślak. Nasz film nie będzie to jednak prosty miks artystycznego serialu sprzed lat i kasowych filmów z zeszłego roku, ponieważ zmienił się reżyser i scenarzysta.  Próbuję nakręcić sensacyjny film tak, jak potrafię najlepiej zrobić to ja" - pisze o swoim nowym filmie Władysław Pasikowski.

Premiera nowego "Pitbulla" w 2018 roku.

(ug)