Zmarła Hanna Dunowska, aktorka teatralna, filmowa i serialowa. Miała 60 lat. W latach 90. współprowadziła także program "Czar Par". Popularność zdobyła rolami w serialach, m.in. w "Na dobre i na złe", ""Przyjaciółkach" czy "Barwach szczęścia".

Aktorka zmarła w czwartek 1 sierpnia. O śmierci Hanny Dunowskiej poinformował serwis Filmpolski.pl. Potwierdził ją także dla Onetu współpracownicy aktorki z Ośrodka Rozwoju i Psychoterapii "Przemiany".

Hanna Dunowska urodziła się w 1958 roku w Mińsku Mazowieckim. Występowała na deskach teatralnych całej Polski - Teatrze Nowym im. Gustawa Morcinka w Zabrzu, Teatrze Polskim w Bielsku-Cieszynie czy Teatrze Narodowym w Warszawie.

Na ekranie zadebiutowała już w czasie studiów - zagrała główną rolą kobiecą w filmie "Czułe miejsca" Piotra Andrejewa. Wystąpiła także w "Feminie" Piotra Szulkina. Wśród jej najważniejszych ról wymienić należy: "Bez końca" u Krzysztofa Kieślowskiego, czy "Zamknąć za sobą drzwi", "Gorzka miłość."

Często występowała w serialach, między innymi w "Zespole adwokackim", "Na dobre i na złe", "Samym życiu", "07 zgłoś się", "Przyjaciółkach" i ostatnio w "Barwach szczęścia".

W latach 1993-1996 prowadziła wspólnie z Krzysztofem Ibiszem program rozrywkowy "Czar Par". Była również prezenterką programu telewizyjnego Polonia 1.


Choroba Hanny Dunowskiej

Hanna Dunowska chorowała na nowotwór piersi.

Spełniała się również zawodowo jako psychoterapeutka. Podjęła pracę w założonym przez siebie Ośrodku Rozwoju i Psychoterapii "Przemiany". Wcześniej pomagała ofiarom przemocy w Centrum Praw Kobiet. Współpracowała także z Centrum Psychologiczno-Terapeutycznym Wspierania Rodziny w Pruszkowie.