Co pije się w kosmosie? Jak mieszka się na pokładzie wahadłowca? Jakich zasad należy przestrzegać we wszechświecie? Te i inne pytania będą mogły zadać dzieci amerykańskiemu astronaucie, w czasie połączenia na żywo z Centrum Lotów Kosmicznych NASA. Kosmiczne spotkanie odbędzie się 8 maja w Muzeum Powstania Warszawskiego, dziś ruszyły zapisy na udział w projekcie.

Okazją do spotkania jest premiera krótkometrażowego filmu dokumentalnego "Chopin - The Space Concert", w reżyserii Adama Ustynowicza. Inicjatorem spotkania jest Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki, która zgłosiła się do muzeum z propozycją realizacji tego niezwykłego przedsięwzięcia. Muzeum Powstania Warszawskiego zostało zaproszone do współpracy jako instytucja kultury, która realizuje projekty edukacyjne w nowatorski sposób - mówi RMF FM dyrektor muzeum Jan Ołdakowski.

W spotkaniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku 10-17 lat, które należy zarejestrować na specjalnej stronie , od 26 kwietnia, a liczba miejsc jest ograniczona.

8 maja, po pokazie filmu "Chopin - The Space Concert" uczestnicy spotkania połączą się na żywo z bazą w Houston NASA. Gościem będzie pułkownik George Zamka, amerykański astronauta. Spotkanie ma być tłumaczone symultanicznie.