Rodzina Bruce’a Willisa poinformowała, że legendarny aktor kończy karierę. Przyczyną takiej decyzji jest choroba 67-latka. U Willisa zdiagnozowano afazję.

"Niesamowici fani Bruce’a, jako rodzina chcielibyśmy podzielić się informacją, że nasz ukochany Bruce doświadcza pewnych problemów zdrowotnych i niedawno zdiagnozowano u niego afazję, chorobę, która wpływa na jego zdolności poznawcze. W związku z tą sytuacją, po sporym namyśle, Bruce kończy swoją karierę, która tak wiele dla niego znaczyła" - czytamy w oświadczeniu.

"To naprawdę trudny czas dla naszej rodziny. Bardzo doceniamy napływającą od was miłość, współczucie i wsparcie. Przechodzimy przez to jako silna rodzinna jednostka i chcieliśmy podzielić się tym z fanami, ponieważ wiemy, ile on dla was znaczy i ile wy znaczycie dla niego. Bruce zawsze mówi: ‘Przeżyj to’ i właśnie to planujemy wspólnie zrobić" - przekazano.

Czym jest afazja?

Afazja to częściowe lub całkowite zaburzenie mowy u człowieka. 

Sama afazja nie jest jednostką chorobową. To grupa objawów, które wywoływane są uszkodzeniem mózgu. Niestety może wystąpić nagle albo być nabyta.

Afazja powoduje, że pacjent traci zdolność mówienia. Wyróżnia się afazję ruchową - gdy chory nie jest w stanie się wypowiedzieć, afazję czuciową - gdy chory nie rozumie, co się do niego mówi oraz afazję ruchowo-czuciową, gdy pacjent nie potrafi się wypowiadać, ani nie rozumie, co do niego się mówi.

Najczęstszą przyczyną afazji jest udar mózgu.