Sześciu rowerzystów zostało poszkodowanych w czasie wypadku na wyścigu kolarskim w Koninie w Wielkopolsce. Peleton zderzył się z samochodem osobowym. Informację, jaką dostaliśmy od słuchacza na Gorącą Linię RMF FM, potwierdziła nam policja.

Kolarze ścigali się na ulicach miasta, które tylko częściowo zostały wyłączone z ruchu. Do zderzenia doszło w okolicach mety wyścigu.

Ze wstępnych informacji wynika, że kobieta wjeżdżająca na ulicę, którą jechali rowerzyści, nie zatrzymała się i kolarze z impetem wjechali w bok auta.

Dwóch z sześciu kolarzy, którzy trafili do szpitala, zostanie pod opieką lekarzy dłużej. Mają złamanie miednicy i kończyn. Cztery osoby zostały lżej poszkodowane, tu mowa głównie o potłuczeniach i otarciach. Te osoby prawdopodobnie jeszcze dziś opuszczą szpital.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta, która kierowała autem była trzeźwa. Dlaczego znalazła się na trasie wyścigu - to ma wyjaśnić policja.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(j.)