Wypadek na przejedzie kolejowym między Nowym Tomyślem a Zbąszyniem w Wielkopolsce. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Ciężarówka wjechała pod pociąg linii Berlin - Warszawa. Ranne zostały cztery osoby.

Ranni to dwóch maszynistów składu, oraz kierowca i pasażer ciężarówki. Na miejscu została udzielona im pomoc. Pociągiem podróżowało 156 pasażerów. Żadnemu z nich nic się nie chciało.

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym, wyposażonym w sygnalizację i rogatki. Jak usłyszał reporter RMF FM od kolejarzy, wszystkie urządzenia były sprawne. Po zderzeniu pociągów jeden z wagonów wykoleił się. 

Według policji kierowca ciężarówki staranował opuszczone szlabany i wjechał na przejazd kolejowy tuż przed nadjeżdżający skład.

Lokomotywa została uszkodzona, wózek wyskoczył z torów, trakcja elektryczna została również uszkodzona. Pociąg uderzył w tył naczepy ciężarówki, która została odrzucona na pobocze drogi - powiedział asp. sztab. Andrzej Łaciński z Nowego Tomyśla.

Policja i specjalna kolejowa komisja będą wyjaśniać dlaczego kierowca ciężarówki wjechał na przejazd.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.