Uwaga kierowcy! Na trasach prowadzących nad morze i w góry tworzą się korki. Utrudnienia się m.in. na autostradzie A1 i na drodze nr 7 w kierunku Zakopanego.

Tłoczno jest m.in. przed bramkami na autostradzie A1 w okolicach Torunia. Informację o korkach otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Coraz więcej aut jest również na drodze S3 w okolicach miejscowości Miękowo koło Szczecina. Bardzo długa kolejka jest również na przeprawie w Świnoujściu, mimo że kursują trzy promy, czeka się co najmniej trzy godziny.

Północ i południe kraju to najpopularniejsze kierunki, wybierane na wypady na długie weekendy.

Zakorkowana jest również obwodnica Krakowa przy wjeździe na zakopiankę. Ciasno jest też m.in. przy wjeździe do Zakopanego i wcześniej, w Poroninie. Średni czas przejazdu między Krakowem a Zakopanem to trzy godziny.

Policja apeluje o ostrożność - od wczoraj na drogach doszło aż do 95 wypadków. Sześć osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 207 nietrzeźwych kierowców.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(abs)