Do dwóch osób trzeba było wezwać karetkę po nawałnicy, jaka przeszła nad Radomskiem w Łódzkiem. Ulice miasta były zalane - w wielu miejscach policjanci wstrzymali ruch. Informacje o załamaniu pogody w regionie dostaliśmy od słuchaczy na Gorącą Linię RMF FM.

Przez Radomsko przeszła burza, której towarzyszyło gradobicie i ulewa. Strażacy dostali dużo zgłoszeń o szkodach wyrządzonych przez nawałnicę. 

Przez miasto płynęły potoki - ulicami: Kościuszki, Przedborską, Wyszyńskiego w okolicy Urzędu Miasta, Dolną, Niską, Krasickiego, Żeromskiego, Piłsudskiego i Architektów. 

Strażacy wypompowywali wodę, a policjanci nie dopuszczali aut w newralgiczne miejsca, żeby samochody nie utknęły w gigantycznych kałużach. Studzienki nie nadążały odbierać wody i wybijały. Na ulicach tworzyły się gejzery. Miejskie służby kryzysowe rozwozili worki z piaskiem, żeby mieszkańcy mogli zabezpieczyć piwnice, garaże i niżej położone domy. 

Oto zdjęcia, które dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM:

W wyniku nawałnicy w Łódzkiem drzewo przewróciło się na drogę w Jeżowie - na drodze numer 72 między Brzezinami a Rawą Mazowiecką. Ruch odbywał się przez pewien czas wahadłowo.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mal)