Ciała trójki małych dzieci znalazła chorwacka policja w jednym z mieszkań w Zagrzebiu. Ojciec ofiar próbował popełnić samobójstwo.

Ofiary to 4-letni chłopiec i 7-letnie bliźnięta - dziewczynka i chłopiec.

Policja weszła do mieszkania około godz. 2 w nocy. Ojciec dzieci, 56-letni obywatel Austrii na stałe mieszkający w Chorwacji, próbował popełnić samobójstwo. Był nieprzytomny, został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - relacjonuje telewizja HRT.

Chorwacka prokuratura przekazała, że prowadzi w tej sprawie śledztwo, a ojciec jest podejrzany o zabicie dzieci.

Jak pisze austriacki dziennik "Kurier", jeden ze znajomych Austriaka przeczytał opublikowany przez niego w mediach społecznościowych post wskazujący na samobójcze zamiary mężczyzny. To on zaalarmował policję. Ojciec zabitych dzieci skarżył się na problemy finansowe i psychiczne.

Rodzice dzieci byli rozwiedzeni, ich matka na stałe mieszka w Dubrowniku. Ten weekend dzieci miały spędzić z ojcem - piszą chorwackie media.

Nie było żadnych doniesień o przemocy domowej w tej rodzinie - przekazała wiceminister pracy, rodziny i opieki społecznej Chorwacji Margareta Madżerić.

Jak informuje HRT, lekarze ze szpitala, do którego przewieziono mężczyznę, podejrzewają, że był pod wpływem substancji psychoaktywnych. Nie zostało to jednak jeszcze potwierdzone.