O poparcie dla kandydata republikanów Johna McCaina apeluje w Internecie weteran wojny w Iraku. Film ze swoim przesłaniem umieścił na serwisie Youtube i najwyraźniej trafił do odbiorców, bo przez dwa miesiące, nagranie obejrzało ponad jedenaście milionów ludzi.

Były żołnierz spędził w Iraku 12 miesięcy i przekonuje, że wojna nie była błędem. Irakijczycy nas lubią. Dostali szansę życia w bezpiecznym świecie, wolni od tyrana, wolni od terroryzmu, wolni w dobrobycie i wychowywaniu dzieci - mówi weteran i podkreśla, że poświęcenie Amerykanów nie było błędem. Wspieram senatora McCaina, bo on również ponosił ogromne poświęcenia osobiste dla wolności i rozumie podstawową prawdę, że wolność jest warta swojej ceny - kończy były żołnierz i oddala się od kamery.

Dopiero w tym momencie widać, że mężczyzna został na wojnie inwalidą. Ma protezę nogi. Przejmujący obraz wzmacnia przesłanie i przyciąga uwagę milionów internautów. Czy także głosów dla McCaina? Nie wiadomo, ale taka ocena wojny w Iraku z pewnością znajduje uznanie zwolenników republikanów.