Nawet 40 tysięcy osób mogło zostać zakażonych wirusowym zapaleniem wątroby typu B lub C czy wirusem HIV w szpitalu w Las Vegas. W klinice podczas procedur anestezjologicznych stosowano "ryzykowne metody". Według dziennika "New York Times" personel używał wielokrotnie tych samych strzykawek.

Departament Zdrowia południowej Nevady poinformował, że zakażeni mogli zostać "pacjenci operowani w klinice między marcem 2004 roku a 11 stycznia 2008 roku". Osoby te prosi się o kontakt z ich lekarzem w celu przeprowadzenia badań w kierunku wirusa HIV i zapalenia wątroby.

Zdecydowano się na to po trzech ostrych przypadkach WZW typu C wykrytych w styczniu. Od tego czasu zlokalizowano jeszcze trzech innych chorych.

Jak ustalono, pięć z tych osób było usypianych przed operacją tego samego dnia we wrześniu ub.r. Według władz sanitarnych potwierdza to podejrzenie, że środek znieczulający podawany był w sposób "ryzykowny", co mogło narazić pacjentów na kontakt z krwią innych osób. Szósta osoba najprawdopodobniej została zakażona w lipcu zeszłego roku.

W oświadczeniu dla prasy klinika nie wyjaśniła, jak to możliwe, że personel przez tak długi czas mógł naruszać podstawowe normy sanitarne.