Włoski franciszkanin został zraniony nożem przez nieznanego osobnika podczas niedzielnej mszy w kościele w Izmirze w Turcji - podała katolicka agencja informacyjna Asianews.

Według wstępnych doniesień życie zakonnika nie jest zagrożone. Trwają poszukiwania sprawcy napaści, który jest prawdopodobnie niezrównoważony.

Do napadu doszło pod koniec mszy. Ojciec Adriano Franchini, przełożony franciszkańskiej kustodii w Turcji, został zaatakowany nożem przez mężczyznę. Niektórzy wierni mówią, że napastnik od trzech lat przychodził do tego kościoła.

Według hipotezy, o której pisze Asianews, mężczyzna zranił duchownego, mszcząc się za to, że po raz kolejny odmówił mu udzielenia chrztu. Ojciec Franchini tłumaczył mu, że nie jest on jeszcze gotowy do przyjęcia sakramentu.

Włoskie media podkreślają, że duchowni katoliccy pracujący w Turcji wzmogli czujność. Przypomina się, że właśnie w Izmirze w zeszłym roku katolicki ksiądz został pobity przez młodych islamskich fanatyków. Kilka miesięcy wcześniej w Trabzonie nieletni zamordował włoskiego misjonarza księdza Andreę Santoro.