Ze względu na wiek Amerykanka Khorry Ramey nie będzie mogła uczestniczyć w egzekucji swojego ojca. Termin wykonania wyroku śmierci na Kevinie Johnsonie skazanym za zabójstwo policjanta został wyznaczony na najbliższą środę.

Khorry Ramey ma 19 lat, a według prawa stanu Missouri, aby być świadkiem egzekucji, trzeba skończyć 21 lat - pisze na swoich stronach stacja BBC.

Za kilka dni jej ojciec ma zostać stracony za zabójstwo w 2005 r. policjanta. Ofiarą Kevina Johnsona był William McEntee, ojciec trójki dzieci.

Jak pisze BBC, Khorry miała dwa lata, kiedy jej ojciec trafił za kratki. Ojcu i córce po latach udało się nawiązać więź. Khorry korespondowała z nim, rozmawiała telefonicznie i odwiedzała ojca w więzieniu. Niedawno przyjechał do ojca ze swoim nowo narodzonym synem, aby mógł poznać wnuka.

Kevin Johnson poprosił teraz, aby córka była obecna przy jego egzekucji. Wystąpienie do sądu z wnioskiem o zgodę na towarzyszenie ojcu w jego ostatnich chwilach w imieniu Khorry poparła Amerykańska Unia Swobód Obywatelskich (American Civil Liberties Union), powołując się na to, że przepisy stanu Missouri naruszają jej konstytucyjne prawa. Sąd stanowy odmówił, przypominając, ze jest zbyt młoda, aby być świadkiem egzekucji.

Khorry Ramey stwierdziła, że jest załamana tą decyzją. Jak dodała, "jej ojciec ciężko pracował, aby zrehabilitować się w więzieniu". Zapewniła, że wcześniej modliła się, aby  gubernator Missouri ułaskawił jej ojca.

Prawnicy Johnsona wystąpili o darowanie mu życia. Nie podważali jego winy, ale argumentowali, że przy wydawaniu wyroku śmierci rolę odegrały przesłanki rasistowskie.