W ciągu miesiąca mają rozpocząć się zdjęcia do bardzo wyczekiwanego obrazu Olivera Stone'a, poświęconego życiu amerykańskiego przywódcy. Producenci nie podali jeszcze dokładnej daty pierwszego klapsa, ale muszą się śpieszyć, bo premiera ma się odbyć jeszcze przed zakończeniem kadencji Busha.

To będzie prawdziwy, bezstronny portret człowieka – zapowiada Stone. Dodaje jednak, że chce się dowiedzieć, jak z alkoholika Bush stał się najpotężniejszym człowiekiem na świecie. Z pewnością nie będzie to laurka wystawiona prezydentowi na koniec kadencji, ponieważ reżyser znany jest z bardzo krytycznego stosunku do obecnej administracji.

W filmie mają zostać pokazane relacje prezydenta z Bushem seniorem, byłym prezydentem USA i burzliwa młodość amerykańskiego przywódcy. W jego postać ma się wcielić Josh Brolin a pierwszą damę zagra Elizabeth Banks, znana między innymi z trzech części Spidermana.

Zdjęcia do filmu maja się rozpocząć w kwietniu w Luizjanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, biografia Busha powinna być gotowa już w listopadzie.