RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polski turysta zginął na Gerlachu. Spadł w przepaść

Autor: Publikacja: Piątek, 11 sierpnia (21:00) Aktualizacja: Piątek, 11 sierpnia (21:00)

Nie żyje polski turysta, który spadł schodząc z Gerlachu, najwyższego szczytu Tatr leżącego po słowackiej stronie.

Jak ustalił reporter RMF FM Maciej Pałahicki, trójka Polaków wybrała się na szczyt, na który nie prowadzi żaden szlak turystyczny. 

Nie mieli ze sobą przewodnika, który w takim wypadku wymagany jest przez słowackie prawo. Nie byli także związani liną asekuracyjną. 

W rejonie Batyżowieckiej Próby jeden z turystów spadł z wysokości ok. 50 metrów i zginął na miejscu. 

Słowaccy ratownicy przetransportowali jego ciało do Starego Smokowca.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: