Pakistańska armia odbiła studentów i nauczycieli uprowadzonych wczoraj przez talibów - poinformował rzecznik wojskowy w Pakistanie. W sumie z rąk talibów wyzwolono 80 osób.

Około czterystu studentów szkoły wojskowej, jej pracowników i ich rodzin zostało porwanych w niespokojnym regionie północno-zachodniego Pakistanu. Jak poinformował przedstawiciel policji Meer Sardar, do porwania doszło około 30 kilometrów od siedziby placówki w dolinie Razmak w Północnym... czytaj więcej

Do porwania doszło w północno-zachodniej części kraju, gdzie wojsko od dłuższego czasu zmaga się z islamskimi bojownikami powiązanymi z Al-Kaidą.

Uzbrojeni w granaty talibowie w poniedziałek w Północnym Waziristanie przechwycili konwój ze studentami, wracającymi na wakacje do domu w Bannu (na południe od Islamabadu). Policja podała, że konwój liczył około 400 ludzi, lecz bardzo wielu z nich

uciekło w czasie ataku.

Na terenach plemiennych Północnego Waziristanu znajdują się główne bazy miejscowych i afgańskich talibów. Ziemie te często są też celem ostrzału sił USA z terytorium sąsiedniego Afganistanu.