Reprezentacje Niemiec i Włoch awansowały do półfinałów mistrzostw świata w piłce nożnej. Gospodarze pokonali Argentynę w rzutach karnych 4:2; Włosi rozbili Ukrainę 3:0. 4 lipca półfinaliści zmierzą się na stadionie w Dortmundzie.

Pierwsza połowa spotkania Niemcy-Argentyna była nieciekawa. Żadnej z drużyn nie udało się zdobyć zdecydowanej przewagi. Pierwszy gol padł dopiero w 49. minucie – zdobył go dla Argentyny Roberto Avala. W 80. minucie wyrównał Miroslav Klose. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce było 1:1. O zwycięstwie gospodarzy zdecydowały więc rzuty karne, które zakończyły się wynikiem 4:2.

Drugi mecz ¼ finału był bardzo dynamiczny. Pierwszy gol padł już w 6. minucie meczu. Gianluca Zambrotta z 20 metrów pokonał bramkarza Ukrainy. Na kolejną bramkę włoscy kibice musieli czekać prawie godzinę. W 60. minucie Luca Toni po dośrodkowaniu Tottiego nie dał żadnych szans Oleksandrowi Szowkowskiemu na interwencję. Ten gol podciął skrzydła Ukraińcom. W 69. minucie meczu Toni kolejny raz celnie posłał piłkę do bramki rywali.