Włochy będą rywalem Niemców w półfinale piłkarskich mistrzostw świata. Podopieczni Marcella Lippiego pokonali w meczu ¼ finału Ukrainę 3:0. Bramki zdobyli: Gianluca Zambrotta i Luca Toni.

Spotkanie było bardzo dynamiczne. Pierwszy gol padł już w 6. minucie meczu. Gianluca Zambrotta z 20 metrów pokonał bramkarza Ukrainy. Na kolejną bramkę włoscy kibice musieli czekać aż 54 minuty. Luca Toni po dośrodkowaniu Tottiego nie dał żadnych szans Oleksandrowi Szowkowskiemu na interwencję. Ten gol podciął skrzydła Ukraińcom. W 69. minucie meczu Toni kolejny raz celnie posłał piłkę do bramki rywali.

Włosi awansowali zasłużenie – zdecydowanie dominowali w drugiej połowie meczu. W niczym nie przypominali drużyny, która męczyła się w 1/8 finału z Australią. Ukraina, w której największą gwiazdą jest Andriej Szewczenko, była bardzo zmęczona po meczu z Szwajcarią, kiedy to kibice byli świadkami pierwszych w tym mundialu rzutów karnych. Piłkarze trenowani przez Oleha Błochina mieli jednak kilka okazji do zmiany wyniku. Nie wykorzystali jednak swoich szans.

Jak pokazała sonda RMF FM, internauci trzymali kciuki za naszych sąsiadów. Ukraińcom kibicowało 59 proc. głosujących. Zwycięstwa Włochom życzyło 41 proc. osób.