Turyści na greckiej wyspie Skiathos byli świadkami niesamowitego lądowania samolotu. Na nagraniu, które zostało udostępnione w sieci widać, jak maszyna linii Wizz Air przeleciała tuż nad głowami plażowiczów. Dziennik "The Sun" nazwał to "najniższym lądowaniem w historii".

Skiathos to jedna z najchętniej odwiedzanych greckich wysp przez turystów z całego świata. Wszystko przez to, że jest ona bardzo malownicza. 

Ze względu na ukształtowanie geograficzne wyspy znajduje się tam też lotnisko słynące z bardzo krótkiego pasa startowego, co oznacza, że piloci muszą podchodzić do lądowania z niższej wysokości. 

W sieci pojawiło się wyjątkowe nagranie z lądowania samolotu właśnie na tym lotnisku. Widać na nim pasażerski odrzutowiec Airbus A321neo należący do linii Wizz Air, który przelatuje tuż nad głowami turystów przebywających na plaży. 

Wielu z nich schyliło głowy w obawie, że może im się coś stać. Następnie samolot przelatuje nad ogrodzeniem lotniska i tuż za nim ląduje na pasie startowym. 

Nagranie, udostępnione w serwisie YouTube na portalu GreatFlyer, stało się hitem. Do tej pory obejrzało go ponad 1,3 mln użytkowników. Jest także szeroko komentowane. 

"Jak myślicie, ilu widzów potrzebowało nowych spodni?" - zapytał z przekąsem jeden z internautów. 

"Ludzie zdecydowanie stali tam celowo, pomimo znaków ostrzegawczych i sygnalizacji świetlnej" - zauważył kolejny z komentujących. 

Dużo osób także doceniło sprawność pilota.