​Śmierć Jeffreya Epsteina w celi pod nadzorem wywołała wiele pytań - miliarder był blisko powiązany z amerykańską elitą. Według wielu jego zeznania mogły pogrążyć nie tylko wysoko postawionych polityków, ale także gwiazdorów Hollywood. Bo lista znajomych Epsteina wydaje się nie mieć końca.

Bill Clinton

Były prezydent USA zbliżył się do Epsteina po tym, jak już zakończył swoją polityczną karierę. Według niektórych zbliżyła ich maszyna, a konkretniej samolot Epsteina - Boeing 727. Clinton chciał podróżować po świecie i okazja szybko się zdarzyła. Na początku lat dwutysięcznych Epstein zabrał Clintona, a także aktora Kevina Spaceya i komika Chrisa Tuckera do Afryki. Grupa odwiedzała centra walki z HIV/AIDS. Clinton miał być także widziany na prywatnej wyspie Epsteina.

Według "Gawkera" Clinton leciał samolotem Epsteina 11 razy. Rzeczniczka Clintona twierdzi jednak, że były prezydent na pokładzie boeinga miliardera był cztery razy.

Donald Trump

Jeffrey Epstein często odwiedzał słynną rezydencję Trumpa Mar-a-Lago. W 2002 roku Trump mówił, że zna miliardera od 15 lat. Mówi się nawet, że lubi piękne kobiety, tak samo jak ja, a wiele z nich jest w "młodszej grupie"  - mówił Trump. 

Według prawnika jednej z ofiar Epsteina miliarder z czasem dostał zakaz wstępu do Mar-a-Lago po tym, jak próbował tam napastować młodą dziewczynę.

Według "Politico" Trump leciał samolotem Epsteina przynajmniej raz. Telefon do obecnego prezydenta USA znajdował się także w notesie miliardera.

Według prawnika Trumpa, prezydent USA od lat nie ma kontaktu z Epsteinem.

Książę Andrzej

Książę Andrzej to syn królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II. Jego znajomość z Epsteinem ciągnie się od lat 90. - obaj mieli się poznać za pośrednictwem Ghislaine Maxwell, byłej partnerki Epsteina.

Virginia Giuffre - jedna z ofiar Epsteina - twierdziła, że była zmuszana do uprawiania seksu z księciem, gdy miała zaledwie 16 lat. Do kontaktów miało dochodzić w Nowym Jorku i Londynie. Prawnicy kobiety twierdzą, że są w posiadaniu fotografii, na której widać członka rodziny królewskiej trzymającego Giuffre na kolanach.

"Vanity Fair" w 2011 roku pisało, że książę Andrzej był widziany na "nagich imprezach na basenie" w posiadłości Epsteina, gdzie był masowany przez "haremy nieletnich dziewcząt".

Pałac Buckingham wielokrotnie zaprzeczał tym doniesieniom.

Stephen Hawking

W marcu 2006 roku astrofizyk Stephen Hawking był gościem na grillu na prywatnej wyspie Epsteina. Hawking wcześniej był gościem na konferencji sponsorowanej przez miliardera.

Hawking miał także okazję popłynąć łodzią podwodną zbudowaną specjalnie dla jego potrzeb. Kto za to zapłacił? Jeffrey Epstein.

Woody Allen

Reżyser filmowy był m.in. gościem na imprezie Epsteina wydanej na cześć księcia Andrzeja w 2010 roku. 

Według "Daily Beast" Allen był także jednym z gości w posiadłości miliardera rok po tym, jak Epstein został wypuszczony z więzienia. W 2013 roku reżyser był też widziany w towarzystwie Epsteina na Madison Avenue.

Była asystentka Epsteina Babi Christina Engelhardt w rozmowie z "Hollywood Reporter" powiedziała, że była w związku z Allenem, gdy miała zaledwie 16 lat.  

"Czarna książeczka" nazwisk

Wiele nazwisk znajduje się w "małej czarnej książeczce", w której Epstein notował kontakty. Na liście osób spisanej w "świętym Graalu" afery znajdują się m.in.:

- byli premierzy Izraela: Ehud Olmert i Ehud Barak

- były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair

- saudyjski książę koronny Mohammed bin Salman

- prawnik Alan Derszowitz

- miliarder Lexie Wexner

- byli gubernatorowe Nowego Meksyku (z ramienia Partii Demokratycznej): Bruce King i Bill Richardson

- siostrzeniec miliardera George’a Sorosa Peter Soros

- aktorzy tacy jak Alec Baldwin, John Cleese i Kevin Spacey

- piosenkarze tacy jak Courtney Love i Mick Jagger