Dobre wiadomości zza oceanu! Księżna Meghan i książę Harry potwierdzili - spodziewają się drugiego dziecka. Jak przyznał rzecznik pary, młodzi rodzice byli zachwyceni wiadomością o drugiej ciąży księżnej.

Możemy potwierdzić, że Archie będzie starszym bratem. Książę i księżna Sussex są szczęśliwi, że spodziewają się drugiego dziecka - potwierdził rzecznik księcia i księżnej Sussex, cytowany przez BBC.

Archie przyszedł na świat w maju 2019

Pod koniec ubiegłego roku księżna Sussex w artykule przyznała, że w lipcu utraciła dziecko, gdy była w drugiej ciąży. Ciężarna Meghan podczas opieki nad swoim pierworodnym synem Archie'm poczuła silny skurcz. Została przewieziona do szpitala. Okazało się, że księżna poroniła. 

Pierwszy syn pary, Archie Harrison, urodził się 6 maja 2019 roku o 5.26 rano (6.26 w Polsce). Zgodnie z tradycją jako pierwsi o jego narodzinach dowiedzieli się królowa Elżbieta II oraz jej mąż książę Filip, ojciec Harry'ego i następca tronu książę Karol oraz jego brat, książę William z księżną Kate. 

Na początku zeszłego roku 36-letni Harry i 39-letnia Meghan ogłosili, że rezygnują z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej i zamierzają prowadzić bardziej prywatne życie. Jak dawali później do zrozumienia, przyczyną tej decyzji było nadmierne ingerowanie brytyjskich tabloidów w ich życie. Od tamtej pory większość czasu spędzają w Kalifornii.

Rezygnacja z pełnienia obowiązków nie wpłynęła na miejsce Harry'ego i jego dzieci w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Harry, młodszy syn następcy tronu, księcia Karola jest na szóstym miejscu, Archie na siódmym, zaś dziecko jego i Meghan, gdy przyjdzie na świat, będzie na ósmym.

Będzie ono 10. lub 11. prawnukiem Elżbiety II - w zależności od tego, czy urodzi się wcześniej, czy później niż trzecie dziecko Zary Tindall, która w grudniu zeszłego roku ogłosiła, że wraz z mężem spodziewa się trzeciego dziecka. We wtorek urodził się dziewiąty prawnuk królowej - syn księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka.