Brytyjska policja aresztowała piątą osobę, mającą związek z planowanym zamachem na premiera Gordona Browna. Zatrzymani prawdopodobnie odpowiadają za umieszczenie na stronie internetowej islamskich ekstremistów zapowiedzi o zamachu na brytyjskiego szefa rządu. Policja zbiera materiał dowodowy w tej sprawie.

Jak dowiedział się londyński korespondent RMF FM Bogdan Frymorgen, 29-latek zatrzymany został w miejscowości Derby. Domy wszystkich aresztowanych zostały już gruntownie przeszukane, a policja próbuje zebrać materiały dowodowe, które pozwoliłyby na wysunięcie przeciwko podejrzanym formalnego oskarżenia.

Powodem zatrzymań było umieszczenie na stronach internetowych islamskich ekstremistów zapowiedzi przeprowadzenia zamachu na premiera Gordona Browna. Podobną groźbę wysunięto także pod adresem byłego szefa rządu Tony’ego Blaira.

Zapis pojawił się na islamskim portalu w języku angielskim, mimo że jest on w całości redagowany w języku arabskim. Nie wiadomo, czy policja dysponuje bliższymi informacjami na temat planowanej akcji ekstremistów. Zdaniem jej rzecznika zamieszczanie podobnych zapisów w internecie jest wystarczającym powodem ku temu, by podjąć odpowiednie działania zapobiegawcze.