Do kolejnej, trzeciej już w tym roku tragedii, doszło w budapeszteńskim centrum handlowym Mammut położonym po zachodniej stronie Dunaju. Węgierskie media informują o samobójstwie młodego mężczyzny.

Jak poinformował portal 24, 36-letni mężczyzna nie przeżył upadku z czwartego piętra centrum handlowego. Choć służby ratunkowe podjęły próbę reanimacji, mężczyzna zmarł na miejscu.

Podobnych przypadków samobójczych skoków w Mammucie było w ostatnich latach kilka. W tym roku to już trzeci przypadek samobójczy w tym miejscu.

Po jednym z nich - w lipcu - administracja centrum powołała zespół ekspertów, w tym psychologów i architektów, w celu zbadania, czy istnieją dodatkowe środki, które można wprowadzić, aby zapobiec podobnym incydentom - przypomina dziennik "Nepszava".

W centrum m.in. usunięto wszelkie przedmioty, które mogłyby ułatwić wspinanie się po balustradach, a także wprowadzono patrole na trzecim i czwartym piętrze.

W październiku lokalne władze powołały również centrum pomocy w  Mammucie, którego celem jest zapewnienie bezpłatnej pomocy osobom z problemami zdrowia psychicznego.