FC Barcelona zagra w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów. Katalończycy w półfinale wyeliminowali AC Milan, choć mecz na Nou Camp zakończył się bezbramkowym remisem. Finał Ligii Mistrzów Arsenal Londyn- FC Barcelona 17 maja w Saint Denis pod Paryżem.

Barcelona spośród wszystkich drużyn grających w półfinałach była najbliżej finału. A dziś nie dość, że miała przewagę bramki (z poprzedniego meczu), to jeszcze grała u siebie. Do tego na boisko po przerwie wrócił Deco, który chce powtórzyć swój sukces sprzed dwóch sezonów, kiedy to dzierżył Puchar Europy jako gracz Porto.

Z pewnością duży wpływ na grę Katalończyków miała ich sytuacja w tabeli ligi hiszpańskiej, gdzie Barca ma niemal zapewniony tytuł mistrzowski. Poza tym nie grała ostatnio żadnego męczącego meczu i mogła spokojnie przygotowywać się do podjęcia Milanu. Gracze ze stolicy Katalonii nie zdążyli się również nabawić żadnych poważniejszych kontuzji.

W nieco gorszej sytuacji byli Włosi. Milan wciąż walczy o mistrzostwo kraju i trener Carlo Ancelotti nie może sobie pozwolić na wystawianie wyłącznie rezerw w meczach ligowych. Ostatnie spotkanie z Messyną zostało okupione kontuzjami kilku podstawowych graczy. Na urazy narzekali: Szewczenko, Nesta, Kaka, Ambrosini.