80 tysięcy złotych zadośćuczynienia i przeprosin w najpoważniejszych gazetach domaga się od Zbigniewa Ziobry kardiochirurg Mirosław G. Według informacji RMF FM pozew w tej sprawie trafił już do warszawskiego sądu.

Chodzi o wypowiedź Zbigniewa Ziobry, który na specjalnej konferencji tuż po zatrzymaniu lekarza powiedział: Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie. Mirosław G. uważa, że minister sprawiedliwości naruszył zasadę domniemania niewinności:

Mirosław G. jest formalnie podejrzany o zabójstwo pacjenta, mobbing, znęcanie się nad osobą najbliższą; przedstawiono mu też 45 zarzutów korupcyjnych opiewających na kwotę ok. 50 tys. zł. 12 lutego funkcjonariusze CBA zatrzymali dr. Mirosława G. w szpitalu MSWiA.

Zatrzymanie lekarza było filmowane i pokazane potem w stacjach telewizyjnych, po emisji na wspólnej konferencji prasowej ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Ich wypowiedzi wywołały potem publiczną dyskusję o "teatralizacji" czynności procesowych i wykorzystywaniu ich w propagandowych celach.