Uwaga maturzyści planujący zdawać na egzaminie dojrzałości fizykę – macie szansę na darmowy kurs powtórkowy. W poniedziałek w samo południe będzie się można zapisać na Pogotowie Przedmaturalne Online . Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie organizuje 8 dwugodzinnych spotkań. Niestety względy techniczne powodują, że obowiązuje limit miejsc.

Ten limit to 250 - więcej nie jest w stanie obsłużyć platforma MS Teams - tłumaczy prof. Michał Warda z Instytutu Fizyki UMCS

Pogotowie przedmaturalne z fizyki to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Organizatorzy pragną usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. Zakres tematyki zajęć pokrywa całość wymagań maturalnych, ale na tak krótkim kursie nie zostaną omówione wszystkie problemy mogące pojawić się na maturze. Trzeba pamiętać, że pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale z pewnością wspomoże edukację prowadzoną w szkole ponadpodstawowej.


Ze względu na sytuację epidemiczną kurs odbędzie się w formie zajęć zdalnych na platformie MS Teams. Planowany jest cykl ośmiu spotkań trwających po około 2,5 godziny, podzielonych na dwie części. Zajęcia będą odbywać się w kolejne soboty począwszy od 5 lutego br. Spotkania podzielone są na bloki poświęcone poszczególnym działom fizyki wymaganym na maturze.

Udział w kursie jest bezpłatny i dostępny tylko dla zapisanych uczestników. Dla kursantów, którzy dodatkowo polubią fanpage Pogotowia przedmaturalnego na Facebooku, zostanie utworzona zamknięta grupa dyskusyjna. Będą na niej udostępniane materiały z zajęć, a uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych konsultacji.

Rejestracja rozpocznie się w poniedziałek, 31 stycznia br., o godz. 12.00, a liczba miejsc jest ograniczona. Na Pogotowie przedmaturalne z fizyki będzie się można zapisać poprzez stronę: TUTAJ SIĘ ZAREJESTRUJESZ !!!