Część szpitali zawiesza protest, inni strajkujący porozumieli się z dyrekcją i wracają do pracy. tak wygląda sytuacja w służbie zdrowia w 13. tygodniu protestu lekarzy i pielęgniarek. Nadal wiele jednak placówek pracuje w trybie ostrego dyżuru.

Sytuacja może jednak zmienić się w przyszłym tygodniu. Spotkanie planuje komitet strajkowy lekarzy. Natomiast pielęgniarki zapowiadają akcję informacyjną przed Sejmem, który zbierze się na pierwszym po wakacjach posiedzeniu.

Dorota Gardias z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych powiedziała RMF FM, że pielęgniarki chcą przypilnować posłów, którzy zajmować się będą ustawami zdrowotnymi.

Mam dużą obawę, czy w takim bałaganie politycznym, czy to będzie sprawa ważna dla rządu czy nie. Ustawa będzie taka, jak rząd chce, ale my chcemy nad tą ustawą pracować - powiedziała nam Gardias.

W przyszłym tygodniu Sejm ma się zająć nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Gardias dodała, że podczas każdego posiedzenia Sejmu do Warszawy powrócą namioty pielęgniarek.