BOT GKS Bełchatów nie zwalnia tempa. Lider piłkarskiej ekstraklasy pokonał w sobotę Odrę Wodzisław 5:1. Aż 7 bramek padło w meczu Lech Poznań – Cracovia. Zwyciężyli krakowianie 4:3. W ostatnim spotkaniu kolejki Wisła Kraków pokonała Kolportera Koronę Kielce 2:0.

Bełchatowianie są jedyną drużyną w piłkarskiej ekstraklasie, która może się pochwalić kompletem punktów. W sobotę nie dali szans Odrze, która przez większą część meczu musiała grać w dziesiątkę. W 24. minucie czerwoną kartkę ujrzał bowiem Marcin Krysiński. Gole dla BOT GKS zdobyli: Mariusz Ujka, Radosław Matusiak, Jacek Popek, Paweł Strąk i Łukasz Garguła. Jedyną bramkę dla Odry zdobył Marcin Chmiest.

Thriller – tak można określić spotkanie Lecha Poznań i Cracovii. „Kolejarz” po 64 minutach przegrywał już 0:3 (samobójczy gol Dawida Kucharskiego, a także trafienia Tomasza Moskały i Dariusza Pawlusińskiego), by w 85. minucie doprowadzić do wyrównania. Już w doliczonym czasie gry bramkę na miarę zwycięstwa zdobył dla krakowian Piotr Giza.

Piłkarze Wisły Kraków pokonali na swoim stadionie Kolportera Koronę Kilece 2:0 w meczu kończącym 4. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. W pierwszej połowie gospodarze nie mogli sobie poradzić z dobrze ustawionym zespołem z Kielc. Gracze Korony wysoko atakowali krakowian, nie pozwalając im na swobodne rozgrywanie akcji. Po przerwie na boisku pojawił się Jean Paulista. Wejście Brazylijczyka było strzałem w dziesiątkę. To właśnie on zainicjował akcję, po której Jakub Błaszczykowski idealnie zagrał w pole karne do Piotra Brożka i ten celnym strzałem z bliska otworzył wynik meczu. Wisła przypieczętowała zwycięstwo w końcówce, kiedy to dokładne dośrodkowanie Paulisty na gola zamienił Radovanović.