Zadłużone szpitale dostaną pomoc, a pacjenci nie muszą obawiać się, że nie będą mieli się gdzie leczyć. Ministerstwo zdrowia uspokaja, że opracowało program ratowania zadłużonych klinik. W poniedziałek szczegóły projektu ma poznać premier.

Program ten przedstawiamy jutro. (…) Minister Religa jasno powiedział, że żaden z pacjentów nie ucierpi. Ten szpital zostanie uratowany - stwierdził Paweł Trzciński, rzecznik resortu zdrowia, odnosząc się do dramatycznej sytuacji we wrocławskiej klinice hematologii i onkologii dziecięcej.

Rząd nie daje pieniędzy, prywatni ofiarodawcy - tak. Setki ludzi chcą wspomóc klinikę hematologii i onkologii dziecięcej we Wrocławiu. Placówka została bez funduszy po tym, jak 12 mln zł z kontraktu z NFZ i z wypłat zajął komornik. czytaj więcej

Akademicki Szpital Kliniczny we Wrocławiu został bez funduszy po tym, jak 12 milionów złotych z kontraktu z NFZ i z wypłat zajął komornik. Jak placówka, która na koncie nie ma ani złotówki, radzi sobie z leczeniem pacjentów? Sprawdzał to reporter RMF FM Michał Szpak:

Pieniądze dla wrocławskiej kliniki zbiera fundacja