Remisem 2:2 zakończyło się ostatnie spotkanie Groclinu Dyskobolia z Wisłą Kraków. Niewiele jednak brakowało, by wicemistrz Polski doznał pierwszej porażki w sezonie. Piłkarzy „Białej Gwiazdy” uratował Paweł Brożek. Niedzielny mecz był ostatnim w 13. kolejce Ekstraklasy. Wczoraj o punkty piłkarze walczyli na pięciu boiskach.

Groclin Grodzisk Wielkopolski prowadził do przerwy 2:0. W 31. minucie pod bramką Wiślaków doszło do sporego zamieszania, wówczas to piłkę do własnej siatki skierował głową Radosław Sobolewski. 8 minut później wynik na 2:0 podwyższył Vlade Lazarevski – zanim piłka wpadła do siatki, zdążyła się jeszcze odbić od dwóch graczy Wisły.

W drugiej połowie na boisko wszedł Paweł Kryszałowicz. To właśnie były reprezentant Polski strzelił pierwszego gola dla "Białej Gwiazdy" w tym spotkaniu. Bramka padła po błędzie Łukasza Tupalskiego. Zawodnik nie zdołał wybić piłki z własnej połowy; poślizgnął się i nagle piłka trafiła pod nogi Kryszyłowicza. Ten z sześciu metrów spokojnie skierował piłkę do pustej bramki.

Kiedy wydawało się, że Wisła przegra mecz, Pance Kumbev sfaulował w 90. minucie tuż przed polem karnym Pawła Brożka. Ten nie zmarnował rzutu wolnego; z 16 metrów pokonał Sebastiana Przyrowskiego. Dzięki temu trafieniu Wisła przedłużyła - do siedemnastu - serię ligowych pojedynków bez porażki.

Niedzielny mecz był ostatnim w 13. kolejce Ekstraklasy. Wczoraj rozegrano pięć spotkań. Wielkim zaskoczeniem było zwycięstwo Odry nad Widzewem.

Odra Wodzisław wygrała 3:0 w meczu z łódzkim Widzewem. Bohaterem meczu został Marcin Chmiest, który wpisał się na listę strzelców w 19., 53. i 77. minucie spotkania. Dzięki tej wygranej drużyna z Wodzisławia przerwała serię 11 ligowych spotkań bez zwycięstwa. Ostatni raz wodzisławianie cieszyli się ze zdobycia trzech punktów 30 lipca – na inaugurację rundy jesiennej Odra pokonała Zagłębie Lubin 1:0.

W pozostałych meczach Górnik Zabrze przegrał z Arką Gdynia 0:2, Zagłębie Lubin zremisowało z Górnikiem Łęczna 1:1, a BOT GKS Bełchatów pokonał Kolportera Koronę Kielce 3:2. W piątek z kolei ŁKS Łódź bezbramkowo zremisował z Wisłą Płock, zaś Legia Warszawa wygrała 3:2 z Lechem Poznań.