We wrześniu słupscy policjanci podjęli 1119 interwencji wobec osób niestosujących się do obowiązku zakrywania ust i nosa, m.in. w centrach handlowych. Na ponad 300 osób nałożyli mandaty, a wobec 9 sporządzili wnioski o ukaranie do sądu – podały w piątek służby prasowe pomorskiej policji.

Działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa funkcjonariusze słupskiej komendy prowadzą nieprzerwanie od początku pandemii. W ramach codziennych obowiązków, jak podały służby prasowe, sprawdzają, czy mieszkańcy i turyści stosują się do obowiązujących obostrzeń, w tym do zasłaniania ust i nosa w miejscach objętych nakazem.

Z informacji przekazanych przez pomorską policję wynika, że we wrześniu słupscy funkcjonariusze podjęli 1119 interwencji, m.in. w centrach handlowych i środkach transportu wobec osób, które nie zastosowały się do obowiązku zakrycia ust i nosa.

"Na ponad 300 osób nałożyli mandaty karne, a w 9 przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu" - podała pomorska policja i zapowiedziała kontynuację tych działań i stanowcze reakcje na lekceważące zachowania "w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich".