Dreszcze, gorączka, katar, ból gardła – to pierwsze objawy grypy. Choroba właśnie zaczyna swój sezon. Skuteczną obroną przed grypą może być szczepionka. Ale co roku wielu z nas zastanawia się czy to broń skuteczna i powtarza pytanie: szczepić się czy nie szczepić?

Wirusy rozprzestrzeniają się błyskawicznie (…) W sklepach, supermarketach, kinach mamy do czynienia z takim nagromadzeniem wirusa, że nie jesteśmy w stanie obronić się przed jego atakiem. Należy się zaszczepić, a wtedy - owszem - może tak być, że złapiemy wirusa i będziemy mieli objawy grypy, czyli gorączkę, kaszel, katar, natomiast niemożliwe jest, żeby doszło do ciężkich powikłań pogrypowych - mówi lekarz Mariola Litera.

Farmaceuta, z którym rozmawiała reporterka RMF FM, Barbara Zielińska powiedział, że tygodniowo szczepionkę kupuje jedna lub dwie osoby. I choć większość z nas wie, że może ona pomóc w walce z chorobą, to nie wszyscy wykorzystują takie zabezpieczenie.

Żeby szczepionka przeciwko grypie była skuteczna jesienią, trzeba jej użyć już teraz. Z zakupem leku nie ma problemu - możemy wybierać wśród producentów i cen. Zapłacimy za nią od 25 do 35 zł.