W Warszawie termometry pokazują -11 stopni Celsjusza. Mróz solidny. Zdziwią się jednak te osoby, które myślą, że odrobinę ciepła można zaznać w trakcie podróży warszawskimi tramwajami.

Reporter RMF FM wybrał się na przejażdżkę tramwajem po stolicy. W jednym z pojazdów było zimno, ale jednak cieplej niż na zewnątrz. Może przez to, że na zewnątrz jest tak zimno. Termometr w środku wagonu wskazał tylko -1 st. Celsjusza.

Na przenikliwy chłód w stołecznych tramwajach narzeka wiele osób. Tramwaje są takie staroświeckie. Wieje - stwierdził jeden z pasażerów. Mateusz Wróbel wręczył mu żółto-niebieskie rękawiczki dla podniesienia temperatury. Posłuchaj:

Kiedy pasażerowie warszawskiej komunikacji miejskiej przestaną marznąć? Kiedy ze stołecznych ulic znikną wszystkie stare tramwaje i autobusy, bo jak na razie nie radzą sobie z mrozem. Po Warszawie kursuje jeszcze bardzo wiele wagonów tramwajowych, które niestety ogrzewania są pozbawione - mówi naszemu reporterowi rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, Igor Krajnow: