W Karkonoszach jest ślisko i niebezpiecznie, dlatego też goprowcy odradzają piesze wycieczki w góry. Pogoda sprzyja za to narciarzom; warunki w Karkonoszach są wyśmienite.

W Karpaczu na Liczykrupie leży prawie metr śniegu, działają wyciągi oraz kolej linowa na Kopę. Dobre warunki także w Szklarskiej Porębie na nartostradzie Puchatek. Dobrze przygotowane stoki znajdziecie także w Zieleńcu, Bielicach i Rzeczce.

Z kolei w Tatrach zmniejszyło się zagrożenie lawinowe - z trzeciego do drugiego stopnia. W górach leży od 100 do 160 cm śniegu. Niemal wszystkie szlaki są otwarte. Ale jest dość zimno - na Kasprowym minus 11, w Zakopanem minus 7.

W Bieszczadach powyżej górnej granicy lasu warunki dla turystów są dostateczne, a w dolinach dobre. Na pogodę i stoki nie powinni także narzekać narciarze. W Bieszczadach i Beskidzie Niskim pracują prawie wszystkie wyciągi narciarskie. Czynne są trasy zjazdowe na zboczach Laworty i Gromadzynia w Ustrzykach Dolnych, w Weremieniu koło Leska, Bystrem koło Baligrodu, Karlikowie, Kalnicy i Puławach koło Rymanowa.