To może być rekordowa edycja Silesia Maratonu. Największa na Śląsku impreza biegowa odbędzie się w pierwszy weekend października. Tradycyjnie już zaplanowano też wtedy mini maraton o puchar radia RMF FM.

Prawie pewni jesteśmy, że możemy już mówić o rekordzie, bo do tej pory mamy już ponad 6 tysięcy zgłoszeń. I każdego dnia są kolejne - mówi szef i pomysłodawca Silesia Maratonu-Bohdan Witwicki i dodaje: Tegoroczna edycja będzie trzynasta, ale mamy nadzieję, że szczęśliwa. 

Cztery biegi

W ramach rywalizacji zaplanowano cztery biegi. W sobotę, 2 października, będzie można wystartować w mini maratonie o puchar radia RMF FM. Zapisy do biegu rozpoczną się 20 sierpnia.

Cały czas można się już natomiast zapisywać do biegów, które zaplanowano na niedzielę, 3 października. Wtedy odbędą się trzy biegi: półmaraton, maraton oraz ultramaraton. Uczestnicy rywalizacji na wszystkich dystansach finiszować będą na bieżni Stadionu Śląskiego.

Ci, którzy już teraz przygotowują się do startu mogą brać udział w specjalnych treningach. I taki właśnie trening, z udziałem biegowych trenerów i instruktorów, zaplanowano na czwartek, 12 sierpnia. Ci, którzy się tam pojawią będą mieli jedyną w swoim rodzaju okazję trenować na bieżni Stadionu Śląskiego. Początek o godzinie 18. 

Więcej szczegółów dotyczących tego, co na początku października wydarzy się na Stadionie Śląskim w Chorzowie znajdziecie na stronie: www.silesiamarathon.pl

Opracowanie: