Harry Potter głosuje na Putina - plakat z takim banalnie prostym skojarzeniem co prawda nie wygrał, ale znalazł się w ścisłym finale rosyjskiego konkursu na młodzieżowy plakat wyborczy. Większości autorów wybory kojarzyły się erotycznie.

Na plaży nudystów mężczyzna w stroju Adama trzyma rękę na pośladkach pięknej blondynki, mówiąc: Chodźmy kochanie na wybory. W podobnym stylu utrzymany jest plakat namalowany farbkami wodnymi. Kobieta spod kołdry wygłasza apel do półnagiego mężczyzny, stojącego obok łóżka: Nie dam, dopóki nie zagłosujesz.

Oczywiście, na pierwszy rzut oka wydaje się, że autorom chodziło o to, by jak najskuteczniej dotrzeć do młodzieżowej, ale już dorosłej publiczności. Jednak silniejsze jest wrażenie, że na plakatach więcej jest ironii i subtelnych aluzji, tak jakby wszyscy autorzy mieli już serdecznie dość państwowej propagandy jedynie słusznego kandydata, Władimira Putina – stąd też zapewne plakat z Harrym Potterem, głosującym na Putina.

Konkurs wygrał plakat, na którym boży palec zwisa nad głową staruszki. Nie kradnij, nie zabijaj, nie zapomnij pójść na wybory - głosi hasło.

17:40