Rosyjska milicja poszukuje Iwana Rybkina – jednego z kandydatów na prezydenta Rosji – który zaginął w czwartek późnym wieczorem. Rybkina, stojącego w ostrej opozycji do Władimira Putina, wspiera Borys Bierezowski - słynny oligarcha, ukrywający się w Londynie.

Trudno powiedzieć czy zaginięcie Rybkina ma związek z polityką. Choć jest gorącym krytykiem Putina, nie miał najmniejszych szans na zdobycie w wyborach nawet paru procent głosów. Poza tym, w każdej chwili może być zdyskwalifikowany, gdyż na jego listach poparcia było bardzo dużo sfałszowanych podpisów

Rybkin to jeden z siedmiu kandydatów ostatecznie dopuszczonych do udziału w wyborach. Został zarejestrowany wczoraj, a wiec już po tym, jak zniknął.

Znacznie groźniejsi dla Putina kontrkandydaci zostali zarejestrowani dzisiaj. Irina Chakamada z Sojuszu Sił Prawicowych i Siergiej Głaziew z lewicowo-nacjonalistycznej "Rodiny" też nie mają szans na pokonanie Putina, ale mogą we dwójkę zabrać mu tyle głosów, że konieczna będzie druga tura wyborów.

23:15