Prezes Prawa i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński uważa, że dla Platformy Obywatelskiej wszystkie rozmowy są pozorem, bo ugrupowanie to nie jest gotowe do porozumienia, chyba że miałoby to być porozumienie, "w którym ona ma przewagę".

Dlatego z trzech zostają dwa wyjścia – koalicja strachu i małych interesów, do której jednak jak pokazuje dzisiejszy dzień PiS-owi za bardzo się nie spieszy; albo wybory. Tak sprawowane rządy przez mniejszość parlamentarną muszą się zakończyć w bezwzględnie krótkim czasie - mówił Jan Rokita.

W kuluarach mówi się, że decyzje w sprawie wyborów tak naprawdę już zapadły. Kampania wyborcza ruszyła i według Jana Rokity najlepszym przykładem są prace rządu, a właściwie wielka autokreacja premiera. Premier który rządzi nie spędza czasu na studniówkach. Premier który rządzi nie poświęca swoich wystąpień publicznych na doradzanie nam, żebyśmy w mrozy chodzili w szalikach i ubierali ciepłe ubrania. Choć to sympatyczne gesty, to z prawdziwym rządzeniem nie mają nic wspólnego.

W Sejmie po cichu przekazywana jest informacja, że termin wyborów zostanie ogłoszony we wtorek.