Wydział Przestępczości Zorganizowanej IX wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej przejmie prawdopodobnie śledztwo w sprawie afery mieszkaniowej w Szczecinie - dowiedział się nieoficjalnie RMF FM. W tej chwili sprawę bada V Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Prezydent Szczecina wydał specjalne oświadczenie w sprawie afery mieszkaniowej. Jestem zaskoczony sposobem w jaki CBA przeprowadziło kontrolę i ogłosiło jej wyniki. Forma ta odbiega od standardów i w sposób oczywisty rodzi zapytania, czy działania te nie mają charakteru politycznego - napisał... czytaj więcej

Jak dowiedział się reporter RMF FM Paweł Żuchowski od osób związanych ze śledztwem, ze względu na zarzuty i ilość wątków tego śledztwa sprawę mogą właśnie przejąć prokuratorzy krajowi.

Sprawę mógłby też przejąć wydział do spraw przestępczości gospodarczej prokuratury okręgowej. W prokuraturze okręgowej usłyszeliśmy, że na razie żadna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

RMF FM pierwszy podał, że według Centralnego Biura Antykorupcyjnego doszło do rażących nieprawidłowości przy sprzedaży mieszkań komunalnych. CBA wykryło, że w latach 1999–2003, 54 osoby bezprawnie kupiły mieszkania komunalne.