Synoptycy prognozują, że ten weekend będzie pochmurny. Lokalnie mogą wystąpić opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a w niedzielę - również śniegu. W porównaniu do dni poprzednich, możemy spodziewać się nieznacznego ocieplenia.

Synoptycy prognozują, że ten weekend będzie pochmurny. Lokalnie mogą wystąpić opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a w niedzielę - również śniegu. W porównaniu do dni poprzednich, możemy spodziewać się nieznacznego ocieplenia.
Przed nami pochmurny weekend /pixabay.com /


Jak podaje IMGW, Polska wschodnia jest na skraju wyżu znad Kazachstanu, natomiast na zachodzie kraju zaznaczy się płytki ośrodek niżowy znad kanału La Manche, a na południu płytki niż znad wschodnich Alp. Na południu Polski zaznaczy się wpływ układu frontów atmosferycznych. 

W sobotę ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu kraju. Na południu i na południowym wschodzie oraz w centrum okresami słabe opady deszczu. Na północy kraju opady mżawki, w części północno-wschodniej początkowo marznącej powodującej gołoledź. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Przed południem miejscami może wystąpić mgła ograniczająca widzialność do 200 m. 

Temperatura maksymalna od 2 stopni C. w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim, około 4 stopnie w centrum, do 7 stopni na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, tylko na Pogórzu Karpackim okresami umiarkowany i porywisty, południowy. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

W niedzielę prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu i zachodzie. Na północy, wschodzie i w centrum kraju okresami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w części północno-wschodniej także śniegu. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność lokalnie do 200 m. 

Temperatura maksymalna od 2 stopni na Suwalszczyźnie, 4 stopni w centrum, do 7 stopni na południu. Wiatr słaby, zmienny, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, północno-wschodni.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!