Kilkanaście samochodów zderzyło się rano pod Olsztynem na trasie S51. Ranne zostały dwie osoby. Do karambolu doszło między Olsztynem a Olsztynkiem na wysokości miejscowości Miodówko. Wśród rozbitych pojazdów są auta osobowe, trzy ciężarówki i nieoznakowany radiowóz. Wiadomość o karambolu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Jak relacjonowali policjanci, w kilku zdarzeniach na S51 wzięło udział w sumie kilkanaście samochodów: w większości przypadków doszło do kolizji, ale był też wypadek. Pasażerka jednego z rozbitych aut miała złamaną rękę. Została przez służby medyczne zabrana do szpitala.

Rano do groźnego wypadku doszło również na autostradzie A2 w Wielkopolsce w rejonie Wrześni. Bus, którym jechały dwie osoby, wjechał w tył ciężarówki. W wypadku zginął kierowca busa. 

Zdjęcie z miejsce wypadku dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

W sobotę ostrzeżenia przed gołoledzią

W sobotę synoptycy ostrzegają przed gołoledzią nie tylko w woj. warmińsko-mazurskim, ale też na Mazowszu, Lubelszczyźnie oraz na Podlasiu.

Na południu i na południowym wschodzie oraz w centrum Polski słabe opady deszczu. Na północy opady mżawki, w części północno-wschodniej początkowo marznącej powodującej gołoledź. Wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Termometry w ciągu dnia pokażą od 0 st. na Suwalszczyźnie, około 4 st. w centrum do 8 st. na południowym zachodzie. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie przeważnie duże. W południowej połowie kraju i na zachodzie opady deszczu. Na pozostałym obszarze opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na północnym wschodzie również opady marznące, powodujące gołoledź. Wysoko w górach opady śniegu. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -1 st. na Podlasiu, 1 st. w centrum do 4 st. na południowym wschodzie.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(ug, e)