Premier Jarosław Kaczyński nie lekceważy ostrzeżeń Komisji Europejskiej w sprawie budowy obwodnicy Augustowa, ale jak zaznacza - ewentualne decyzje w tej sprawie "muszą wynikać z pewnego równoważenia racji".

Szef rządu przypomina, że wczoraj zlecił przygotowanie dodatkowych analiz w sprawie Doliny Rospudy, przez którą ma przebiegać autostrada. Na razie wszystko jest tak jak było, a co będzie po tej analizie - zobaczymy - mówi premier Jarosław Kaczyński.

Wczoraj unijny komisarz ds. środowiska zapowiedział, że Komisja Europejska jest gotowa zwrócić się do Trybunału Sprawiedliwości o wydanie Polsce nakazu wstrzymania prac przy budowie obwodnicy Augustowa.

Władze Augustowa zgodzą się na wstrzymanie budowy obwodnicy miasta – dowiedziało się RMF FM. Stawiają jednak jeden warunek: Komisja Europejska musi przekonać Polskę do zamknięcia polsko-litewskiego przejścia granicznego w Budzisku. To właśnie do tego przejścia prowadzi trasa nr 8, którą przez... czytaj więcej

Dziś władze miasta oświadczyły, że zgodzą się na wstrzymanie budowy, pod warunkiem że Komisja Europejska przekona Polskę do zamknięcia polsko-litewskiego przejścia granicznego w Budzisku. To właśnie do tego przejścia prowadzi trasa nr 8, którą przez Augustów przejeżdża dziennie kilka tysięcy TIR-ów.

W Dolinie Rospudy cały czas trwa protest ekologów przeciwko budowie obwodnicy Augustowa. Organizacja Greenpeace postawiła obóz w lesie, gdzie ma być zbudowana ponad 500-metrowa estakada.