"Poważną rozmowę" z Platformą zadeklarował Jarosław Kaczyński; do spotkania PO-PiS miało dojść dziś - wiadomo już, że tak się nie stanie. Podczas wczorajszych obrad Rady Krajowej PiS zapowiedział powołanie Bloku Naprawy Państwa, koalicji ugrupowań, które podpiszą pakt stabilizacyjny.

Nie będą brał udziału w chocholim tańcu, który trwa od czterech miesięcy - tak Jan Rokita odpowiada na PiS-owską propozycję rozmów z Platformą Obywatelską. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział rozmowy na szczycie, nie chciał jednak ujawnić kto weźmie w nich udział. Początkowo miejscem rozmów miał być Wrocław, teraz Grzegorz Schetyna mówi o Warszawie i przyszłym tygodniu.

Czy kolejne spotkanie oznacza, że według Prawa i Sprawiedliwości są jeszcze szanse na koalicję z Platformą? Wszystko zależy od tego, czy Platforma Obywatelska zdecyduje się na skorygowanie swojej postawy, która jak dotąd – zostało to powtórzone kilka dni temu – sprowadza się do 21 punktów, a 21 punktów sprowadza się do zasady: PiS wygrało, ale rządzi Platforma. Takiego rozwiązania oczywiście nie przyjmiemy - mówił Jarosław Kaczyński.

Powołanie Bloku Naprawy Państwa, koalicji ugrupowań, które podpiszą pakt stabilizacyjny – oto pomysł PiS, jak zażegnać kryzys w Sejmie. Wczoraj w Warszawie obradowała Rada Krajowa partii. czytaj więcej

Prezes PiS zapowiedział wczoraj powołanie Bloku Naprawy Państwa, czyli koalicji ugrupowań, które zgodzą się na pakt stabilizacyjny, zaproponowany przez jego partię. Od kilku dni PiS prowadzi konsultacje z LPR, Samoobroną i PSL na temat ostatecznego kształtu paktu, który ma zostać podpisany w przyszłym tygodniu.