Bez względu na wakacje polska polityka nie śpi. W nadchodzącym tygodniu planowane jest między innymi posiedzenie Sejmu i dalsze koalicyjne przepychanki.

W nadchodzącym tygodniu możemy spodziewać się gorącej dyskusji o ultimatum, jakie PiS-owi postawiło w sobotę Porozumienie.

Partia Gowina grozi, że wyjdzie z koalicji rządzącej, jeśli z Polskiego Ładu nie wypadną szkodliwe dla polskich i samorządów zapisy, a ustawa medialna, która ma odebrać koncesję telewizji TVN nie zostanie rozbrojona. Od poniedziałku najpewniej czeka nas lawina komentarzy na ten temat. 

W środę odbędzie się posiedzenie Sejmu. Na nim, jak stwierdził wicemarszałek Ryszard Terlecki, pojawi się temat wspomnianej wcześniej ustawy medialnej. Dzień wcześniej w kilkudziesięciu miastach w kraju zostaną zorganizowane protesty przeciwko tej ustawie. 

Tego samego dnia rząd zajmie się nowelizacją prawa drogowego, czyli m.in. podniesieniem mandatów do maksymalnie 5 tys. zł

Również we wtorek najprawdopodobniej zorganizowana zostanie rada krajowa PO w Warszawie, na której przedstawiony zostanie kalendarz wewnątrzpartyjnych wyborów. 

Opracowanie: