29 ofiary śmiertelne, 190 rannych to bilans wypadków w dzień Zaduszny na polskich drogach. W sumie doszło do 164 wypadków - wynika z policyjnych statystyk. Funkcjonariusze spodziewają się powrotów ze świątecznych wyjazdów w niedzielę i apelują do kierowców o szczególną ostrożność.

W sumie od przedświątecznej środy, gdy rozpoczęła się policyjna akcja "Znicz 2007", na polskich drogach doszło do 470 wypadków, zginęło w nich 59 osób, a 544 zostały ranne. Policjanci zatrzymali aż 1114 nietrzeźwych kierowców.

Policyjna akcja "Znicz 2007" rozpoczęła się w środę 31 października, ale już od piątku 26 października na drogach wjazdowych i wyjazdowych z miast oraz na trasach krajowych było

więcej policyjnych patroli. Wiele osób zdecydowało się bowiem na wyjazd do swoich rodzin w przedświąteczny weekend. Akcja "Znicz 2007" zakończy się w niedzielę, 4 listopada.

W sumie w te dni na drogach, w okolicach cmentarzy i kościołów oraz na dworcach nad bezpieczeństwem Polaków czuwa ponad 10 tys. policjantów. Wspiera ich m.in. Żandarmeria Wojskowa.

Funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim prędkość z jaką jadą kierowcy i ich trzeźwość. Kontrolują też stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci.