Po informacji o zamknięciu sklepu 1rtv.pl ze sprzętem elektronicznym dostaliśmy kilkadziesiąt listów od osób, które zamówiły perfumy w sklepie e-zapachy.pl, zapłaciły i....nie doczekały się przesyłki. Sklep nadal działa, mimo że policja poszukuje już jego właściciela.

Dzisiaj sprawdził to reporter RMF FM Paweł Świąder. Złożył zamówienie i na adres email dostał adres z numerem konta, na który powinien przelać pieniądze. To oczywiście jedyna forma zapłaty. Jest jeszcze zapewnienie, że towar zostanie wysłany natychmiast po jej zaksięgowaniu.

Niestety, na forach internetowych reporter znalazł dziesiątki wpisów od osób, które zapłaciły, ale towaru się nie doczekały. Sklep działa od kilka miesięcy, pierwsze skargi pochodzą z sierpnia ubiegłego roku. Coraz więcej takich wpisów pojawiało się w listopadzie i grudniu.

Jeden z niedoszłych klientów poskarżył się na policję w Pruszkowie. Ta od dwóch miesięcy chce postawić zarzuty oszustwa właścicielowi sklepu. Ponieważ funkcjonariusze nie mogą go znaleźć, prokurator kilkanaście dni temu zarządził poszukiwania Piotra S. w całej Polsce. To procedura potrzebna do wystawienia listu gończego.

W tej i innych podobnych sprawach możecie pisać na adres fakty@rmf.fm. Dostępny jest także numer Gorącej Linii RMF FM 600-700-800.